• Wpisów: 145
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 11:08
  • Licznik odwiedzin: 15 878 / 1136 dni
 
zkartekwyobrazni
 
cytatmalyksiaze.jpg

Nooo hej! Co tam słychać? U mnie MEGA dużo pracy, nauki. Brak czasu góruje, ale postanowiłam dodać posta, chociaż późno.
Wiem, że to już kolejna recenzja książki. Ostatnio ich dużo, lecz tak się złożyło, że muszę czytać wiele książek, o których chciałabym wyrazić swoją opinię.
Nie przedłużając- zapraszam!
***
Tytuł: Mały Książę
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Ocena: 10/10
"Ala"-Recenzja:
Główny bohater jest dzieckiem, które nie rozumie świata dorosłych. Krąży po różnych planetach w poszukiwaniu przyjaciela, ponieważ jest samotny. Niestety nigdzie go nie znajduje.
Odwiedza Króla, który się wywyższa i chce rządzić choć nie ma czym i kim.
Przybywa na planetę pijaka, który pije, aby zapomnieć o tym, że pije.
Poznaje też biznesmena, który jest tak pochłonięty pracą, że do tej pory przerwał ją tylko 3 razy i twierdzi, że wszystkie gwiazdy są jego.
Widzi się z geografem, który twierdzi, że wie dużo o swojej planecie, a tak naprawdę jego wiedza jest nijaka.
Żadnego z nich nie potrafi zrozumieć. Dopiero na Ziemi poznaje lisa i pilota, lecz to mu nie wystarcza. Koniec końców postanawia wrócić na swoją planetę, do swojej róży, którą kocha ponad życie.
Moim zdaniem!
Książka, która zatrzymuje czas. Zaczynasz ją czytać i nie chcesz skończyć. MEGA refleksyjna. Krótka, a potrafi bardzo dużo zmienić w toku myślenia. Pokazuje odbiór świata przez dziecko i przez człowieka dorosłego, pokazuje bieg życia i to, że człowiek niema czasu ani dla siebie, ani dla nikogo innego. Ważny jest pieniądz sława. Pokazuje problemy dzisiejszego świata. Moim zdaniem książka warta przeczytania. (<--)
małyksiążę.jpg

Aleksandra...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego