• Wpisów: 145
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 11:08
  • Licznik odwiedzin: 15 878 / 1136 dni
 
zkartekwyobrazni
 
2016-10-23-15-00-54.jpg

Ojj. Coś długo mnie tutaj nie było. Nieważne. Zapomnijmy o tym. Zaczynam nadrabiać zaległości.
***
Tytuł: Opium w rosole
Autor: Małgorzata Musierowicz
Ocena: 7/10
"Ala"- Recenzja:
"Dzień dobry. Przyszłam na obiadek". Aurelia podając się za inną osobę wchodzi do mieszkania. Odkłada kurtkę i siada przy stole. Zaczynam rozmowę z domownikami. Lubi to, że ktoś się nią interesuje, tą rodzinną atmosferę. U niej tak nie ma. Mama- nauczycielka zostawia ją codziennie u opiekunki i odbiera wieczorem. Ojca prawie nie widuje. Wychodzi rano, wraca w nocy. On też ucieka z domu. Woli siedzieć w pracy niż jeść obiad w obecności żony i córki. Aurelia kiedy ucieka od opiekunki chodzi po różnych domach, rodzinach. Zawsze do jedzenia jest rosół. Wszyscy ją lubią. Wszystkich zastanawia także gdzie są jej rodzice, co robią, dlaczego dziecko jest nienajedzone, nie chce nic o nich mówić. Aurelia, która zawsze podaje się jako Kornelia często kłamie co do rodziców. Nie jest chętna, aby wrócić do domu.
---
Kreska jest nastolatką. Wnuczką znanego profesora Dmuchawca. W szkole nie ma znajomych. Poza szkołą ma tylko Maćka Ogorzałkę, w którym skrycie się podkochuje. Maciek niestety nie odwzajemnia tego uczucia. Zakochał się w Matyldzie. Ślicznej, bogatej, zadbanej dziewczynie, dla której jest w stanie zrobić wszystko. Po jakimś czasie Maćkowi udaje się umówić z Matylda, co rani w serce Kreskę. PRZECIEŻ ONA GO KOCHA! Dlaczego on tego nie widzi. Kreska przestaje się odzywać do Maćka. Nie chce mieć z nim kontaktu. Z matematyką poradzi sobie bez korepetycji Maćka.
---
W międzyczasie kreska poznaje Aurelię, która się do niej bardzo przywiązuje. Jej relacje z Maćkiem nadal są okropne. Kto wie? Może to, że Aurelia pojawiła się na ich drodze połączy tą dwójkę?
Moim Zdaniem!
Książka momentami staje się nudna, czasami człowiek czytając to ma dość tej rutyny przychodzenia na obiadek. jednak akcje miłosne Kreski z Maćkiem są opisane nienagannie. Bardzo emocjonująco. Czytelnik przeżywa to razem z bohaterami. Czy polecam? Tak pół na pół, jednak dla tych ślicznych akcji miłosnych warto sięgnąć po lekturę.
jezycjada-tom-5-opium-w-rosole-b-iext41906104.jpg

Aleksandra...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego