• Wpisów: 145
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 11:08
  • Licznik odwiedzin: 15 445 / 1045 dni
 
zkartekwyobrazni
 
Na początku chciałabym was przeprosić za brak wpisów, ale zaczęła się szkoła i to ją trzeba postawić na pierwszym miejscu. Poza tym ja dojeżdżam i jestem na nogach od 5:00, ale o tym za tydzień.
Mamy już 17 września. Jak to szybko zleciało. Połowa września za nami. Jak tam w szkole? Już jakieś ocenki?
W związku z tym, że nowy rok szkolny się rozpoczął (Ola powtarzasz się...) mam dla was kilka rad jak go "przeżyć" do końca i nikomu nie podpaść.

zaczymbdtesknicpodczasrokuszkolnego.jpg

1. Staraj się przygotowywać na każdą lekcję.
Ja wiem, że to trudne, ponieważ sama jestem uczennicą i codzienne kartkówki przerastają każdego. Do tego jeszcze praca domowa, a gdzie czas wolny? Wszystko zależy od organizacji. Jeśli się dobrze zorganizujesz nauka nie będzie cię aż tak przerastać. Chociaż spróbuj, zobaczysz po jakimś czasie to będzie twoja rutyna, a oceny w szkole będą bardzo dobre.pobrane.jpg

2. Angażuj się
Ja nie mówię, że we wszystko, ale w połowę. Bądź aktywny na lekcjach, zapisuj się na kółka poza lekcyjne w szkole, zgłaszaj się na ochotnika do pomocy przy jakiś imprezach, wypadach. Jeśli będziesz wszystko robić dobrze nauczyciele będą mieli do ciebie zaufanie i będą cię lubić i na tobie polegać.

cytat.jpg

3. Nie rób przypałów
U nikogo nie zapunktujesz nagannym zachowaniem. Staraj się nawiązać masę kontaktów i utrzymywać te znajomości. Nie obrażaj się z byle niczego, staraj się rozwiązać wszystkie problemy. Nie podpadaj też nauczycielom. Nie wtrącaj im się w zdania, nie mów im co mają robić, wykonuj wszystkie ich polecenia.


odległość.jpg

I tak oto stosując się do tych 3 kroków przeżyjesz rok szkolny i skończysz go zadowolony z siebie i ze swoich ocen.
Snap: ashley.572
Aleksandra...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego